TNPW0603226RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603226RFHTA
Description
RES 226 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Resistance :
226Ohms
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603226RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603226RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 226Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C