TNPW0603226RFHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603226RFHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 226 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
226Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603226RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603226RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 226Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C