TNPW0603226RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603226RBYEA
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
226Ohms
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603226RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603226RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 226Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C