TNPW0603226RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603226RBETA
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Depth :
850μm
Resistance :
226Ohms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Height :
558.8μm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603226RBETA
Vishay / Dale TNPW0603226RBETA
TNPW Series, Thin Film, 226Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C