TNPW0603226RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603226RBEEA
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Number of Pins :
Published :
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6002mm
Resistance :
226Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603226RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603226RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 226Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C