TNPW0603226KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603226KFEEA
Description
RES 226K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Resistance :
226kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603226KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603226KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C