TNPW0603226KDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603226KDHTA
Description
RES 226K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Resistance :
226kOhms
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603226KDHTA
Vishay / Dale TNPW0603226KDHTA
TNPW Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C