TNPW0603226KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603226KBYEA
Description
RES 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
226kOhms
Datasheets
TNPW0603226KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603226KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C