TNPW0603226KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603226KBETA
Description
RES 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
226kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603226KBETA
Vishay / Dale TNPW0603226KBETA
TNPW Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C