TNPW0603226KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603226KBECN
Description
RES 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
226kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603226KBECN
Vishay / Dale TNPW0603226KBECN
TNPW Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C