TNPW0603223KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603223KDETA
Description
RES 223K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Resistance :
223kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603223KDETA
Vishay / Dale TNPW0603223KDETA
TNPW Series, Thin Film, 223kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C