TNPW0603223KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603223KBETA
Description
RES 223K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
223kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603223KBETA
Vishay / Dale TNPW0603223KBETA
TNPW Series, Thin Film, 223kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C