TNPW0603223KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603223KBEEA
Description
RES 223K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
223kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603223KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603223KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 223kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C