TNPW0603221RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603221RFHTA
Description
RES 221 OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
221Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603221RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603221RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 221Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C