TNPW0603221RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603221RFETA
Description
RES 221 OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
221Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603221RFETA
Vishay / Dale TNPW0603221RFETA
TNPW Series, Thin Film, 221Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C