TNPW0603221RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603221RDEEA
Description
RES 221 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
221Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603221RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603221RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C