TNPW0603221RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603221RBEEN
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Resistance :
221Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603221RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603221RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 221Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C