TNPW0603221RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603221RBEEA
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
683
In Stock :
683
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
1608
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Resistance :
221Ohms
Published :
2015
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Number of Pins :
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
Unknown
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603221RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603221RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C