TNPW0603221KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603221KFHTA
Description
RES 221K OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
221kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603221KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603221KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C