TNPW0603221KFETA
Mfr.Part #
TNPW0603221KFETA
Description
RES 221K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
221kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603221KFETA
Vishay / Dale TNPW0603221KFETA
TNPW Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C