TNPW0603221KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603221KFEEA
Description
RES 221K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
221kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Published :
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603221KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603221KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C