TNPW0603221KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603221KDEEA
Description
RES 221K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
221kOhms
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603221KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603221KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C