TNPW0603221KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603221KBHEA
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
221kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603221KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603221KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C