TNPW0603221KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603221KBETA
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Series :
TNPW
Width :
838.2μm
Published :
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
221kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603221KBETA
Vishay / Dale TNPW0603221KBETA
TNPW Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C