TNPW0603221KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603221KBEEN
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Resistance :
221kOhms
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603221KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603221KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C