TNPW0603221KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603221KBEEA
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
221kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Published :
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
2
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW0603221KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603221KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C