TNPW0603220RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603220RBEEN
Description
RES 220 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Resistance :
220Ohms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603220RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603220RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 220Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C