TNPW0603220KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603220KDEEA
Description
RES 220K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
220kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603220KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603220KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 220kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C