TNPW0603220KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603220KBEEN
Description
RES 220K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Resistance :
220kOhms
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW0603220KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603220KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 220kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C