TNPW060321R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060321R5BEEA
Description
RES 21.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Resistance :
21.5Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060321R5BEEA
Vishay / Dale TNPW060321R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 21.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C