TNPW060321R0BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060321R0BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 21 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
21Ohms
Datasheets
TNPW060321R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060321R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 21Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C