TNPW060321K8BECN
Mfr.Part #
TNPW060321K8BECN
Description
RES 21.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
21.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060321K8BECN
Vishay / Dale TNPW060321K8BECN
TNPW Series, Thin Film, 21.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C