TNPW060321K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060321K0BETA
Description
RES 21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Published :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
21kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060321K0BETA
Vishay / Dale TNPW060321K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C