TNPW060321K0BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060321K0BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
REACH SVHC :
Unknown
Length :
1.6mm
Power Rating :
63mW
Height :
558.8μm
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Number of Pins :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
21kOhms
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Weight :
2.012816mg
Datasheets
TNPW060321K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060321K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C