TNPW0603215RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603215RFEEA
Description
RES 215 OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
215Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0603215RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603215RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 215Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C