TNPW0603215RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603215RDETA
Description
RES 215 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6mm
Resistance :
215Ohms
Width :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
2
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Datasheets
TNPW0603215RDETA
Vishay / Dale TNPW0603215RDETA
TNPW Series, Thin Film, 215Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C