TNPW0603210KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603210KDETA
Description
RES 210K OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
210kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603210KDETA
Vishay / Dale TNPW0603210KDETA
TNPW Series, Thin Film, 210kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C