TNPW0603210KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603210KBYEA
Description
RES 210K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
210kOhms
Datasheets
TNPW0603210KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603210KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 210kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C