TNPW060320K0BXEN
Mfr.Part #
TNPW060320K0BXEN
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
48
In Stock :
48
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
1608
Military Standard :
Not
Resistance :
20kOhms
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Width :
838.2μm
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060320K0BXEN
Vishay / Dale TNPW060320K0BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 20kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C