TNPW0603205RBECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603205RBECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 205 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
205Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603205RBECN
Vishay / Dale TNPW0603205RBECN
TNPW Series, Thin Film, 205Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C