TNPW0603205KBEEC
Mfr.Part #
TNPW0603205KBEEC
Description
RES 205K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
205kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603205KBEEC
Vishay / Dale TNPW0603205KBEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 205kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C