TNPW0603200RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603200RBHEA
Description
RES 200 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
200Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603200RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603200RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C