TNPW0603200KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603200KBETA
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated DC :
75V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
200kOhms
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Width :
838.2μm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603200KBETA
Vishay / Dale TNPW0603200KBETA
TNPW Series, Thin Film, 200kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C