TNPW0603200KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603200KBECN
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Subcategory :
Switches
Product Type :
Rocker Switches
Features :
Military
Product :
Rocker Switches
Failure Rate :
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
200 kOhms
Product Category :
Brand :
OTTO
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
OTTO
RoHS :
Details
Datasheets
TNPW0603200KBECN
Vishay / Dale TNPW0603200KBECN
TNPW Series, Thin Film, 200 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C