TNPW06031K96DETA
Mfr.Part #
TNPW06031K96DETA
Description
RES 1.96K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
1.96kOhms
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06031K96DETA
Vishay / Dale TNPW06031K96DETA
TNPW Series, Thin Film, 1.96kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C