TNPW06031K96BEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K96BEEA
Description
RES 1.96K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
1.96kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06031K96BEEA
Vishay / Dale TNPW06031K96BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.96kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C