TNPW06031K93BEEN
Mfr.Part #
TNPW06031K93BEEN
Description
RES 1.93K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
1.93kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW06031K93BEEN
Vishay / Dale TNPW06031K93BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.93kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C