TNPW06031K78FHTA
Mfr.Part #
TNPW06031K78FHTA
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1.78kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW06031K78FHTA
Vishay / Dale TNPW06031K78FHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.78kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C