TNPW06031K78FEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K78FEEA
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.78kOhms
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW06031K78FEEA
Vishay / Dale TNPW06031K78FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.78kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C