TNPW06031K78BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K78BECN
Description
RES 1.78K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
1.78kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Published :
Datasheets
TNPW06031K78BECN
Vishay / Dale TNPW06031K78BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.78kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C